Home
Europa dla Chrystusa!
slowa poparcia
Przylaczam sie!
Wszystkie listy
Akcja chrześcijańska
Chrystianofobia
Links

Akcja chrześcijańska

 

Chrześcijaństwo jest najstarszą organizacją promującą uczciwość, sprawiedliwość, solidarność i dobroczynność. Ma ono dużo do zaoferowania – także niewierzącym.

Naszym obowiązkiem jest postaranie się o to, aby Chrześcijaństwo pełniło znaczącą rolę w przestrzeni publicznej. Możemy to robić poprzez: pisanie listów do polityków, pracę w organizacji obywatelskiej, tworzenie stron internetowych o tematyce chrześcijańskiej oraz współpracę z mediami.

Przedstawiamy kilka przypadków dyskryminacji i sposoby jej przeciwdziałania.

Zdarzyło się w Europie:

 

Chrześcijanie w Europie spotykają się z coraz częstszymi przejawami dyskryminacji. Na stronie http://www.christianophobia.eu/ odnotowywane są przypadki marginalizowania osób z chrześcijańskimi przekonaniami oraz agresji w stosunku do nich. Nawet w Europie chrystianofobia jest faktem i dlatego tak ważne jest,  aby opinia publiczna dowiedziała się jak najwięcej o tym problemie.

 

- * - * - * -

 

Rada Europy: W projekcie dyrektywy aborcja została nazwana prawem kobiety oraz wezwano do jej pełnej legalizacji w krajach członkowskich i do finansowania zarówno aborcji jak i zapobiegania ciąży!

Przeczytaj pełny tekst tutaj. Napisz do przedstawicieli z Twojego kraju i poproś ich o głosowanie przeciwko tej dyrektywie na sesji od 14 do 18 kwietnia.

Tutaj znajdziesz wszystkie dane kontaktowe.

Więcej informacji znajdziecie Państwo po angielsku i niemiecku.

Jak napisać dobry list do polityka?

 

- * - * - * -

Rumuński Senat niedawno przyjął poprawkę określającą małżeństwo jako „komórkę społeczną stworzoną przez mężczyznę i kobietę”. Stowarzyszenie Rumuńskich Rodzin zebrało ponad 650000 podpisów pod petycją za umieszczeniem ochrony małżeństwa w Rumuńskiej konstytucji. Obecnie potrzebują międzynarodowego wsparcia, ponieważ ten projekt jest silnie zwalczany. Organizacje pozarządowe i osoby prywatne mogą podpisać petycję. Pobierz petycję tu.

 

- * - * - * -

 

Kosowo niedługo przyjmie konstytucję. Projekt obecnie zawiera artykuły, które mogą być niebezpieczne dla życia i rodziny. Tutaj mogą Państwo przeczytać i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą zareagować organizacje pozarządowe.

 

- * - * - * -

 

Ustawę legalizującą eutanazję przyjął 19 lutego 2008 w pierwszym czytaniu parlament Luksemburga. Jeśli ustawa zostanie ostatecznie przyjęta, Luksemburg stanie się trzecim krajem Unii Europejskiej pozwalającym terminalnie chorym na samobójstwo przy pomocy lekarza.

Ustawa, która jak się oczekuje wejdzie w życie za kilka miesięcy, została uchwalona w 59-osobowym parlamencie stosunkiem głosów 30 do 26. Nie została ona jeszcze przyjęta w drugim czytaniu. Jeżeli nie nastąpi znacząca zmiana nastrojów, nowe prawo wejdzie w życie tego lata. Tutaj możesz przeczytać więcej.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby Państwo napisali do luksemburskich polityków.  Poradę jak to zrobić, znajdą Państwo tutaj.

- * - * - * -

 

Nowy projekt ustawy legalizującej małżeństwa homoseksualne zostanie zaprezentowany w norweskim parlamencie w maju 2007. Dyskusja i głosowanie nad nowym prawem odbędą się wiosną 2008. Prosimy o poparcie akcji chrześcijańskiej w Norwegii poprzez wysłanie e-maila. Tutaj mogą Państwo dowiedzieć się więcej.

>Uaktualnienie kwiecień 2008<

- * - * - * -

 

W niektórych krajach Europejskich symbole chrześcijańskie są w trakcie Bożego Narodzenia zabronione. Choinki i motywy bożonarodzeniowe są często zastępowane „sezonowymi” dekoracjami.

Czy nadal powinno się życzyć wesołych świąt?

Jeśli zauważają Państwo ten problem w swoim kraju, czy mogliby Państwo napisać list na ten temat do którejś z gazet?  Kilka głosów w dyskusji na temat chrześcijańskich symboli znajdą Państwo tutaj.

- * - * - * -

Hiszpański rząd wprowadził do szkół nowy przedmiot, który kwestionuje wartość chrześcijańskich wartości. Tutaj mogą Państwo poznać reakcję hiszpańskich nauczycieli. Europejskie organizacje pozarządowe są wezwane do pisania do odpowiedzialnych za tą decyzję.

| |
 
 
© 2005 - 2024 - Europa für Christus